Rođen je 1954. godine u Beogradu.
Diplomirao je na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu – Grupa za dramaturgiju. Poslediplomske studije iz Teatrologije pohađao je na istom fakultetu.
Između 1985. i 1995. godine radio je kao pisac-dramaturg u Jugoslovenskom dramskom pozorištu. U periodu od 1991. do 1995. radio je u Slovenskom narodnom gledališču u Mariboru. Bio je direktor Bitef teatra i Bitef festivala u Beogradu od 1997. do 2005. godine.
Redovni je profesor na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, na Katedri za dramaturgiju.
Autor je deset dramskih komada, od kojih je jedan svrstan u Antologiju savremene srpske drame, a svi ostali objavljeni i izvedeni u zemlji i inostranstvu.
Jedan je od osnivača Beogradskog kruga i Foruma pisaca.
Bio je narodni poslanik u Skupštini Srbije u dva mandata.
Prokić je osnivač i prvi Predsednik Grupe prijateljstva s Malteškim redom u Parlamentu Srbije.
Princ i Veliki majstor Suverenog Vojnog Bolničkog Reda Svetog Jovana od Jeusalima, Rodosa i Malte, fra Metju Festing, odlikovao ga je viteškim krstom Velikog oficira PRO MERITO MELITENSI Suverenog Vojnog Malteškog Reda na dan 15. juna 2012.
Osnivač je Liberalno demokratske partije (LDP), a bio je i član Predsedništva. Iz LDP je izašao 3. novembra 2012. „zbog odsustva osnovnih demokratskih procedura u stranci“.
„Bili ste osnivač LDP-a. Zašto ste napustili tu stranku?
– Zbog Čedomira Jovanovića, odnosno načina na koji je vodio tu stranku.“ (Užička nedelja, 12. 12. 2019. godine)
Od oktobra 2014. je na položaju savetnika za humanitarne poslove u ambasadi Suverenog Vojnog Malteškog Reda u Republici Srbiji.
„Da li ste još uvek savetnik za humanitarne poslove u ambasadi Suverenog Vojnog Malteškog reda u Republici Srbiji? Da li možete našim čitaocima približiti rad Malteškog reda, bar ono osnovno šta je cilj i to čime se Vi bavite?
Malteški red je najstarije živo viteštvo na svetu. Postoji već skoro hiljadu godina. Ujedno je i država koja ima diplomatske odnose sa 109 zemalja u svetu, među njima je i Srbija. Malteški red je izuzetak u međunarodnom pravu, jer je država bez teritorije. Kao katolički viteški red, održao se kroz vekove, jer je to bolnički red, osnovan u vreme krstaških ratova, koji je branio bolesne i siromašne. To radi i danas kroz 13.500 vitezova i dama i sa velikim brojem volontera. Humanitarne aktivnosti sprovodi u celom svetu, bez obzira na rasu, religiju i politiku. Ja sam savetnik za humanitarna pitanja u ambasadi Malteškog reda u Republici Srbiji i direktor višegodišnjeg najvećeg projekta ambasade “Poželi želju Malteškom redu” (Make a Wish to Order of Malta). Prva donacija Malteškog reda Srbiji zbila se još u 19. veku, a i danas smo veoma aktivni kroz mnogobrojne humanitarne akcije, obezbeđivanje svih vrsta opreme za bolnice i institucije koje vode brigu o bolesnim ljudima, ali i pojedincima u nevolji.“ (Užička nedelja, 12. 12. 2019. godine)
Bio je potpredsednik Stranke pravde i pomirenja (SPP), na čijem čelu je Muamer Zukorlić. Na izbornoj skupštini SPP-a izjavio je:
“Evo mene Srbina-katolika u bošnjačkoj stranci. Možda to građanima Srbije jeste čudno, ali u mom sistemu vrijednosti je to normalno, poželjno i dobrodošlo stanje. U Srbiji ima dosta upražnjenih mjesta za novu politiku. Novi proces može da bude upravo baš to što nova regionalna stranka koja univerzalizuje novo djelovanje. Još kada na to dodate Sandžak, to je upravo ono što je potrebno novom smislu politike u Srbiji i regionu. Ja taj poziv nisam mogao da odbijem. Lider nam je dobar, mnogi u Srbiji imaju različito mišljenje o njemu, ali ga niko ne potcjenjuje. To je jako mudro od javnog mnjenja Srbije. Branit ćemo svačije kao da je naše, takva treba da bude politika”, istakao je Prokić. (Sandžakpress, 27. 12. 2017. godine)
Kako je naveo Sandžakpress, „mediji koalicije SDP-SDA“ objavili su da je Prokić „aktuelni portparol masonske lože i da je njega navodno postavila masonerija da kontroliše Zukorlića“, na šta je Prokić odgovorio:
“Ja sam bio na 33. stepenu u masoneriji. Jedna od najjačih i najstarijih masonerija u Evropi je Turska. Izašao sam prije osam godina, jer je ta grupa ljudi upala u ono u šta upada većina takvih grupa u Srbiji – svađe, podmetanja i korupcija.” (Sandžakpress, 27. 12. 2017. godine)
Na izborima za Skupštinu grada Beograda, u martu 2018, bio nosilac liste „Dr Muamer Zukorlić – Stranka pravde i pomirenja“, ali lista nije prešla cenzus, jer je osvojila svega 1.402 glasa.
Krajem decembra 2019. u intervjuu za „Užičku nedelju“ na pitanje da je još u stranci Muamera Zukorlića i zbog čega je izabrao baš tu stranku da bude njen član, kazao je:
„Ako se članstvo dokazuje članskom knjižicom, onda nisam nikada bio ni u jednoj stranci. Ali, to je deo društvene aljkavosti. U Stranci pravde i pomirenja sam proveo godinu i po. Muamer Zukorlić me pozvao da napišemo program te stranke i ja sam s njim napisao veoma liberalan program, koji je bio prihvaćen. Onda su me pozvali da budem jedan od potpredsednika. Pristao sam. Bošnjaci su bili najlojalniji građani bivše države, najmanje su problema pravili, a najgore su prošli. Jedini nisu otišli, kad su svi odlazili od Srbije. Nisam mogao da odbijem taj poziv. Zamišljali smo da stranka deluje na celoj teritoriji Srbije, ali za to nije bilo snage. Tako da sam mogao samo da figuriram, a to nije pošteno ni prema stranci, a ni prema meni. O samom Zukorliću imam visoko mišljenje, stranački smo se rastali bratski i sa zagrljajem, ali ne i kao prijatelji i možda saradnici u budućnosti.“ (Užička nedelja, 12. 12. 2019. godine)
Od oktobra 2020. član je Političkog saveta Građanskog demokratskog foruma.
Naslovna fotografija: Medija centar