Rođena je 1984. u Vranju.
Osnovnu školu završila je u Bujanovcu, gimnaziju u Vranju, a osnovne, master i doktorske studije na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu. Master studije iz političke teorije završila je i na Univerzitetu u Oksfordu.
Docentkinja je na Fakultetu političkih nauka, na kome predaje kurseve iz oblasti savremenih političkih teorija.
„Obrazovanje je bila centralna stvar u našoj porodici. Tačno je da kad odeš iz manjeg grada u veći imaš sumnju da možda u svom gradu nisi dobio dobro obrazovanje, pa da se možda nećeš snaći. Taj manjak samopouzdanja kod ljudi iz malih gradova je čest, ali se i vrlo često ispostavi kao neopravdan. Ja sam u Bujanovcu i posle u vranjskoj gimnaziji imala sasvim solidno obrazovanje i neke prilike koje u velikom gradu ne bih imala. Mi smo u Bujanovcu svašta nešto radili, organizovali smo predstave, išli u muzičku školu, imala sam priliku da radim na radiju. Stvarno imam jako lepa sećanja na taj period života. Mnogo toga sam dobila. Mali grad ima svoje prednosti za odrastanje, ima i mana, ali meni to nije bio neki veliki nedostatak, ono što jeste prevazilazila sam radom.“ (Bujanovacke.co.rs, 16. 2. 2022. godine)
Navodi da je od 1999. do 2003. radila na Radio Bujanovcu, 2007. u Centru za civilno-vojne odnose, kao istraživačica saradnica na projektima „Mapiranje i monitoring sektora bezbednosti Republike Srbije“ i „Komunikativna bezbednost – povećanje učešća građana u bezbednosnoj politici“, a 2008. bila je na stručnoj praksi u Međunarodnoj organizaciji za migracije, Tehničkom centru za saradnju za Evropu i Centralnu Aziju u Beču. Naredne 2009. radila je kao istraživačica saradnica u Međunarodnoj organizaciji za migracije (IOM) na projektu „Institucionalna podrška sektoru Vlade Republike Srbije koji je nadležan za izbeglice i interno raseljena lica“. U periodu 2009-2010. bila je savetnica za migracije Komesarijata za izbeglice Republike Srbije.
Članica je Malog veća Udruženja „Ne davimo Beograd“.
„U prethodnom periodu bila je koordinatorka Političkog saveta Ne davimo Beograd i članica Ženske i Socio-ekonomske grupe inicijative NDM BGD. Članica je Predsedništva Udruženja za političke nauke Srbije i Srpskog udruženja za pravnu i socijalnu filozofiju, Upravnog odbora A11 – inicijative za ekonomska i socijalna prava, Mreže akademske solidarnosti i angažovanosti – MASA i međunarodnog opservatorijuma municipalizma – Minim“, navodi se na sajtu „Ne davimo Beograd“.
Za poslanicu u Skupštini Srbije izabrana je na parlamentaranim izborima 2022. godine sa liste „Moramo – Akcija – Ekološki ustanak – Ćuta – Ne davimo Beograd – Nebojša Zelenović“.
Početkom novembra 2023. izabrana je za kopredsednicu Zeleno-levog fronta.
„Na Izbornom kongresu Zeleno-levog fronta, Biljana Đorđević i Radomir Lazović, izabrani su za kopredsednicu i kopredsednika partije. Ovaj događaj označava ključni trenutak u dugogodišnjoj borbi pokreta Ne davimo Beograd, a sada partije Zeleno-levi front, za bolji Beograd i Srbiju, u kojoj će biti nulta tolerancija za bilo koju vrstu nasilja, u kojoj će se institucije odlučno boriti protiv kriminala i korupcije i u kojoj će svako moći da živi dostojanstveno. ‘Jako sam ponosna što smo juče prikupili potpise, danas organizovali Kongres i već sutra krećemo u pobedničku kampanju, koju čekamo sa mnogo samopouzdanja i optimizma’, rekla je Biljana Đorđević.“ (zelenolevifront.rs, 5. 11. 2023. godine)
Foto: Fonet, Milica Vučković