Rođen je 1974. godine u Kninu.
U dostupnim biografijama objavljenim u medijima navodi se da je završio Pravni fakultet.
„Diplomirao pravo 1998. na Univerzitetu Crne Gore, okončao master studije na Fakultetu za ekonomiju, finansije i administraciju u Beogradu.“ (Sportski žurnal, 22. 11. 2014. godine)
Navodi se da je karijeru započeo kao advokatski pripravnik u kancelariji specijalizovanoj za privredno pravo.
„Dve godine je radio u međunarodnom humanitarnom sektoru u programu UNHCR-a za povratak izbeglica u Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, odnosno, interno raseljenih lica na Kosovo i Metohiju.“ (Tanjug, 22. 11. 2007. godine)
Ističe se da je član Demokratske stranke postao 1998. godine.
Početkom 2002. godine tadašnji predsednik Vlade Srbije Zoran Đinđić imenovao ga je za svog savetnika za sprovođenje Nacionalne strategije problema izbeglica i interno raseljenih lica, kao i za politiku u vezi sa Kosovom i Metohijom. Posle ubistva premijera Đinđića, odlukom Vlade Srbije, postavljen je za šefa Kabineta predsednika Vlade Zorana Živkovića.
Nakon izbora za predsednika Srbije Boris Tadić imenovao ga je, u avgustu 2004, za svog specijalnog savetnika za regionalnu politiku. Posle dve godine, u junu 2006, postao je generalni sekretar predsednika Republike.
Na toj funkciji bio je do decembra 2007. kada je imenovan za generalnog direktora „Telekoma Srbija“.
„Kako je potvrđeno danas u Demokratskoj stranci, upravni odbor PTT-a Srbija, većinskog vlasnika „Telekoma“, trebalo bi sledeće sedmice da raspravlja o razrešenju generalnog direktora Draška Petrovića i postavljanju novog, kao i o izboru članova Upravnog odbora preduzeća „Telekom Srbija“. Na osnovu ranijeg dogovora u vladajućoj koaliciji, Demokratska stranka je dobila rukovodeća mesta u „Naftnoj industriji Srbije“, „Telekomu“, „Osiguranju Dunav“, „PTT-u Srbija“, „Poštanskoj štedionici“, „Državnoj lutriji“, „Zavodu za zdravstveno osiguranje“, „Službenom glasniku“, „Građevinskoj direkciji Srbije“, „Transnafti“ i „Jugoimportu SDPR“.“ (Tanjug, 22. 11. 2007. godine)
Bio je zamenik predsednika Upravnog odbora „Jugoimport SDPR“, član UO HIP „Petrohemije“ i Fonda PIO, kao i predsednik Nadzornog odbora Garancijskog fonda Srbije, što su funkcije koje ne zahtevaju svakodnevno angažovanje u firmi. (Ekapija, 12. 4. 2011. godine)
Član Upravnog odbora FK „Crvena zvezda“ postao je 2011. godine.
„Što se tiče mog učešća u organima kluba, ono je potpuno volontersko i pored poslovne saradnje kompanije Telekom Srbija i Fudbalskog kluba Crvena zvezda, zasniva se i na ljubavi prema klubu. Treba, ipak, reći i da u Upravnom odboru Košarkaškog kluba Partizan Mt:s sedi predstavnik menadžmenta Telekoma Srbija kao sponzora.“ (mojacrvenazvezda.net, 7. 5. 2011. godine)
„Navijačku pripadnost i ktitorsku privrženost Crvenoj zvezdi iskazao je nebrojano puta, najkonkretnije 23. juna 2011. potpisavši s pozicije generalnog direktora ‘Telekoma Srbije AD’ najunosniji četvorogodišnji sponzorski ugovor pomenute kompanije. Ništa manje bitnije: ovaj od kredibilnijih i glasovitijih srpskih menadžera ume i s medijima, neretko jedini posle sednica (za)stane pred novinare.“ (Sportski žurnal, 22. 11. 2014. godine)
Nekoliko meseci kasnije sportski direktor „Crvene zvezde“ Ivan Adžić je, nakon poraza od Partizana, podneo ostavku, a to je, prema pisanju medija, učinio i Radujko.
„Direktor Telekoma Branko Radujko nije potvrdio, ali ni demantovao izjavu predsednika Lukića da je još član Upravnog odbora kluba. ‘Ne bih želeo da bilo kakvim komentarima otežavam situaciju voljenom klubu. Zvezda je fokusirana na završetak jesenjeg dela sezone, a posle toga će se otvoriti debata o stanju u kojem se ona trenutno nalazi i o njenoj budućnosti. Neka tako i bude’, istakao je Radujko, koji je nezvanično podneo ostavku na članstvo u UO, ali će ostati u Veću klupskog saveta zajedno sa drugim predstavnicima sponzora kluba.“ (Danas, 29. 11. 2011. godine)
Na funkciji generalnog direktora „Telekoma Srbija“ bio je do smene vlasti 2012, kada je u septembru te godine „zatražio od Nadzornog odbora kompanije da ga razreši“.
„Generalni direktor Telekoma Srbija Branko Radujko izjavio je juče da je zatražio od Nadzornog odbora kompanije da ga razreši i izrazio nadu da će Vlada u najskorije vreme predložiti kandidata za novog generalnog direktora. U pisanoj izjavi, Radujko je izrazio nadu da će Telekom ‘nastaviti da dominira na sve konkurentnijem tržištu i da ostvaruje dobre poslovne rezultate’. Radujko je izjavio da napušta posao ‘zadovoljan postignutim’, da svom nasledniku želi još bolje rezultate, a da će svoju karijeru nastaviti kao ‘profesionalac u menadžmentu strane korporacije koja posluje i u našoj zemlji’.“ (Beta, 14. 9. 2012. godine)
Nekoliko meseci ranije, u julu 2012, Odlukom Skupštine grada Beograda, u kojoj je većinu imala Demokratska stranka, a gradonačelnik bio Dragan Đilas, Radujko je imenovan za predsednika Upravnog odbora Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) Beograd.
„Kako se obrazlaže, odluka o postavljanju Branka Radujka na čelo Upravnog odbora GSP-a doneta je kao sastavni deo mera u cilju restrukturiranja i transformacije najvećeg gradskog prevoznika iz gubitaša u profitabilno preduzeće.“ (B92, 12. 7. 2012. godine)
Međutim, i tu funkciju napustio je kada i direktorsku u „Telekomu“, jer je preuzeo visoku poziciju u Naftnoj industriji Srbije.
„Branko Radujko, bivši generalni direktor Telekoma, ovih dana je zvanično prešao na visoku menadžersku poziciju u Naftnoj industriji Srbije, saznaje Danas. Radujko je juče na sednici Skupštine grada Beograda, a na lični zahtev, razrešen dužnosti predsednika Upravnog odbora Gradskog saobraćajnoj preduzeća. Razlog za to je, kako saznajemo, to što je potpisao profesionalni menadžerski ugovor s Gaspromnjeftom za angažman u NIS-u, u skladu s kojim se obavezao na povlačenje iz javnih sistema, kao što je GSP, i uopšte iz javnog života. Branko Radujko je funkciju u GSP Beograd obavljao od 12. jula kako bi, privremeno i volonterski, pomogao u izradi plana restrukturiranja i strategije poslovanja do 2015. godine.“ (Danas, 28. 9. 2012. godine)
Krajem 2012. FK „Crvena zvezda“ dobija novo rukovodstvo sa predsednikom Draganom Džajićem na čelu, a Radujko je posato jedan od 12 članova Upravnog odbora.
„Nekadašnji član UO Crvene zvezde, koji je ostavku na to mesto podneo krajem novembra prošle godine u turbulencijama koje je unutar kluba izazvao poraz u derbiju, figurira kao rešenje za finansijski sektor. Radujko će biti predložen od strane generalnog sponzora kluba ‘Gasproma’, s obzirom na to da je od pre mesec i po na poziciji visokog funkcionera firme ćerke ‘NIS Gasprom njeft’. Kao uspešan menadžer Branko Radujko bi trebalo da vodi finansijski oporavak dugovima preopterećene Zvezde, da radi na sanaciji ogromnog minusa, kontroli tokova novca…“ (Večernje novosti, 10. 11. 2012. godine)
Sa te funkcije odlazi u avgustu 2015.
„Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić podneo je danas ostavku na tu funkciju. Terzić je na vanrednoj konferenciji za medije rekao da je ostavka neopoziva i pridružio se potpredsednicima Slaviši Kokezi i Ivici Tončevu, kao i članovima Upravnog odbora Predragu Ćulibrku i Branku Radujku, koji su juče i danas takođe napustili klub. Član Upravnog odbora Crvene zvezde Branko Radujko je u kratkoj izjavi za Tanjug rekao da je ostavku podneo usled atmosfere pritisaka kojima se onemogućava normalno funkcionisanje kluba. Radujko je direktor u kompaniji NIS Gasprom Njeft, koja je generalni sponzor kluba.“ (Tanjug, Beta, 6. 8. 2015. godine)
Bio je direktor G-Petrola Sarajevo i NIS Petrola Banja Luka.
„Kompletna uprava i menadžment većinski ruske firme NIS Petrol Banja Luka napušta ovu firmu i u ponedjeljak, 11. novembra, prelazi da radi u Sarajevu. ‘Kompletna uprava, oko 15 zaposlenih, u ponedjeljak napušta „NIS Petrol“ i prelazi raditi u sarajevskoj firmi G-Petrol, kćerki firmi NIS Petrola. Zaposleni u NIS Petrolu će potpisati sporazumni raskid radnog odnosa i potpisati novi sa G-Petrolom’, potvrđeno je za banjalučki poslovnom portal Capital u vrhu NIS Petrola. Rusi u suštini gase glavnu firmu u Republici Srpskoj, a jačaju kćerku firmu u Federaciji BiH koja gazduje svim OMV pumpama koje su kupili. Ruska firma ‘Gazprom’ je preko NIS Petrola Banja Luka kupila G-Petrol Sarajevo koji upravlja sa 28 pumpi preuzetih od OMV-a. NIS Petrol Banja Luka će biti ugašen. Trenutno u njemu ostaje da radi pet do šest zaposlenih dok se ne okončaju formalnosti oko prestanka rada. Direktor G-Petrola Sarajevo i NIS Petrola Banja Luka je Branko Radujko.“ (SEEbiz/Fena, 9. 11. 2013. godine)
Potom, bio je na funkciji direktora Direkcije za maloprodaju kompanije NIS.
U julu 2020. predsednik Srbije Aleksandar Vučić se u svom nastupu na TV Pink osvrnuo na to što je “Telekom” svojevremeno „kada ga je vodio stranački funkcioner DS Branko Radujko“ finansirao rijaliti “Veliki brat”.
“Predsednik se osvrnuo na napade opozicije koja se uporno hvali svojim tajkunskim zalaganjima da obezvredi sve što vredi u državi. Aleksandar Vučić je pokazao ugovore Telekoma s B92 za finansiranje Velikog brata.
‘Krušik su uništili, tako da u narednim godinama ne može da proda svoje proizvode. Bugarskim fabrikama su dali novac, a potom i unajmili bugarsku istraživačicu da to učine zajedno. Isto tako su činili i sa Telekomom.
Aleksandar Vučić je potom pokazao ugovore koje je Telekom svojevremeno sklopio sa „Velikim bratom“.
‘Ovo su ugovori o poslovno-tehničkoj saradnji iz 2008/9. između Telekoma, koji je tada vodio Branko Radujko istaknuti član DS, i B92. Telekom je potpisao ugovor za finansiranje Velikog brata. Mi se borimo za taj Telekom, a oni za tajkune. Da ostave 4.000 ljude bez posla. Da bi oni bili bogatiji i napravili još veću tajkunsku kompaniju. To rade i sa svim što pripada našoj državi – istakao je predsednik.” (Alo.rs, 29. 8. 2020. godine)
Početkom februara 2020. Vlada Srbije postavila je Radujka za novog direktora Uprave carina Srbije.
Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije 13. septembra 2024. godine imenovao ga je za generalnog sekretara FSS-a. (FSS.rs)
Foto: FoNet/Vlada Srbije