Rođen 1959. u Banatskom Despotovcu.
Kako ističe u biografiji, završio je master studije na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu.
„Nakon višegodišnjeg rada u produkciji, kao glavni reditelj, devedesetih godina vodio NS plus program RTV Vojvodine i kao odgovorni urednik. Svoju televizijsku karijeru je kasnijih godina nastavio u Beogradu kao zamenik glavnog urednika YU Info kanala, a zatim na mestu direktora progama RTV Politika“, piše u biografiji.
Napominje da se 2009. vraća na RTV Vojvodine na funkciju zamenika generalnog direktora.
„Nakon toga je postavljen na mesto izvršnog direktora Radio-televizije Vojvodine. Kasnije je u ovoj medijskoj kući bio urednik specijalnih programa i autor emisije. Pored pomenutih funkcija, sve vreme svoje karijere je radio kao reditelj, scenarista i urednik. U okviru uredničkih i rediteljskih poslova u RTV-u razvijao je dopisničku mrežu, radio na organizaciji produkcije i sistematizaciji poslova ove kuće“, dodaje.
Karijeru je započeo devedesetih godina kao scenarista i reditelj igranog programa stvaranjem popularne serije „Foliranti“.
„Sakupio je glumce amatere, svoje kolege i postavio ovaj humoristički format koji je ubrzo osvojio publiku cele Srbije, jer je serija emitovana, pored NS plusa, i na prvom programu RTS-a u udarnom terminu. Kasnije, u svojoj produkciji, bio je autor sličnih igranih serija: ‘Genijalci’, ‘Akademci’, ‘Naša posla’, koje su emitovane na privatnim nacionalnim televizijama i televizijama iz regiona. Serije su bile jako gledane, jer su prikazivale našu svakodnevnicu na duhovit način. Imao je dugogodišnju saradnju sa Đorđem Balaševićem. Režirao je više Balaševiševih koncerata i šou programa, a autor je Balaševićevih spotova: ‘Devojka sa čardaš nogama’, ‘Mala garava’, ‘Ja vas kanda znam sa štranda’, ‘D-mol’, ‘Šugar rep’, ‘Samo da rata ne bude’, ‘Ćaletova pesma’ i mnoge druge… Režirao je emisiju sa Ðorđem Balaševićem pod nazivim ‘Kad orkestar kasni’, koja je na televizijskom festivalu u Neumu nagrađena kao najbolja televizijska emisija. Za RTS 2004. u studiju u Košutnjaku režirao je serijal interaktivnog šou-programa Đorđa Balaševića pod nazivom ‘Dok je nama nas’, koji je imao izuzetnu gledanost. Autor je i mnogih spotova naših najpoznatijih izvođača iz Srbije i regiona, kao što su: Bijelo dugme, Zdravko Čolić, Bajaga, Film, Fit, Makadam, Piloti, Crvena jabuka, Partibrejkersi, Valentino, Amajlija, Riblja Čorba, Galija, Čutura, Neki to vole vruće, Poslednja igra leptira, Cacadou Look…“
Krajem devedesetih režirao je prvi EBU Rock Frestival 89 u kojem su učestvovale najveće rok grupe iz sveta i regiona.
„Osim što je radio spotove za naše poznate izvođače, režirao je mnoštvo njihovih koncerata. Među njima su koncerti izvođača: Bajaga, Zdravko Čolić, Đorđe Balašević, Riblja Čorba, EKV, Van Gogh, Hari Mata Hari, Zvonko Bogdan, Leb i sol, Zabranjeno pušenje, Haris Džinović, Ođila, Neverne bebe, Tap 011, Rambo Amadeus… Reditelj je jedinstvenog projekta pod nazivom ‘Unplugged’. U okviru tog serijala režirao je emisije sa Yu grupom, Dejanom Cukićem, Garavim sokakom i Love Hunters-ima“, piše u biografiji.
Navodi da je tokom televizijske karijere mnoge manifestacije radio kao urednik, reditelj i scenarista.
„Budvanski festival, Exit, Mis Srbije, Mis Vojvodine, Štrand fest, Filmski festival Palić, NS plus koncert godine, Sajmovizija, Školjkica – dečiji međunarodni festival, festivali Nacionalnih zajednica Vojvodine i modne revije naših poznatih kreatora… Sarađivao je kao reditelj sa autorkom Jelenom Bačić Alimpić na serijalu ‘Svet plus’, produkcije Color Press, kao i sa mnogim drugim našim produkcijama. Pored igranog programa i muzičkih formata režirao je direktne sportske prenose: auto trke Ušće, auto trke Mišeluk, međunarodne bokserske mečeve, fudbalske utakmice i teniske mečeve u okviru vojvođanskog prvenstva. Kao scenarista i reditelj autor je kvizova: ‘Požuri polako’, ‘Pokaži šta znaš’, ‘Znati kako’, ‘Super leto’, ‘Kaži pokaži’, ‘Vaš izbor’, ‘Koliko se poznajemo’, ‘Polako pa sigurno’. Pored pomenutih projekata režirao je, uređivao i bio autor mnogih televizijskih emisija, novogodišnjih programa, zabavnih emisija, šou-programa, emisije o kulinarstvu. Autor je kratkih formi u vidu reklamnih spotova, kao i promo filmova za razne domaće i međunarodne manifestacije. Scenarista i reditelj je industrijskih filmova za kompanije kao i naučnih, obrazovnih filmova za institute i medicinske simpozijume. Reditelj je svojevrsnog igrano-muzičkog serijala ‘Starogradski biseri’, koji je predstavljao kompozitore i njihove nikada zaboravljene starogradske pesme. Serijal je uspešno emitovan 2019. na RTV Vojvodine“, naglašava.
Dodaje da je u okviru saradnje sa produkcijom „Emotion“ iz Beograda 2019. godine režirao svetski televizijski format „Tvoje lice zvuči poznato“, koji je emitovan na TV Prva.
„Pored pomenutih poslova, postavio je nekoliko privatnih televizija u Vojvodini kao programski, umetnički i generalni direktor. Bio je angažovan 2018. od strane Ministarstva kulture i informisanja Srbije u radu komisije za subvencionisanje televizijskih projekata, kao predsednik komisije. U okviru redovnog programa na televizijama u kojima je radio ili sarađivao sa njima, uređivao je i režirao još veliki broj putopisnih, dokumentarnih, informativnih, obrazovnih i zabavnih emisija, koje nisu ovde pomenute. Trenutno je u penziji, a njegova biografija je nedavno objavljena u okiru Oxford enciklopedije najuspešnijih ljudi u Srbiji“, ističe.
U oktobru 2023. našao se u užem izboru za generalnog direktora Radio-televizije Vojvodine.
„Upravni odbor Javne medijske ustanove Radio-televizija Vojvodine je danas dosadašnjeg vršioca dužnosti generalnog direktora Gorana Karadžića jednoglasno izabrao za generalnog direktora, prenosi RTV. Po navodima Cenzolovke, komisija je u sredu utvrdila da formalno-pravne uslove iz konkursa ispunjava troje od petoro prijavljenih kandidata: Goran Karadžić, bivša direktorka programa RTV Sonja Kokotović i autor i reditelj Dragan Guzijan. To je bio treći konkurs jer posle prva dva nije došlo do imenovanja direktora.“ (Beta, 20. 10. 2023. godine)
Krajem 2024. podneo kandidaturu za člana Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Foto: Facebook/Dragan Guzijan