Rođen 1966. u Loznici.
U zvaničnoj biografiji navodi da je u rodnom gradu završio Osnovnu školu „Jovan Cvijić“ i Pravno-ekonomsku „Marko Radulović“.
Ističe da je diplomirao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je stekao zvanje diplomirani pravnik. Ima položen pravosudni ispit. Napominje da je specijalista za ljudska i manjinska prava, prava izbeglica i raseljenih lica, kao i prava sindikata.
„U periodu 1997-1998. radio kao pravni savetnik u Jugoslovenskom pravnom odboru za ljudska prava u Beogradu. Od oktobra 1999. do aprila 2000. radio kao pravni savetnik u Fondu za humanitarno pravo. Pružao pravnu pomoć izbeglicama, raseljenim licima i vodio istragu i izveštavanje o nestanku Srba i kidnapovanih ljudi. Bio zadužen i za kontrolu prava etničkih manjina. Od aprila 2000. do maja 2001. obavljao funkciju pravnog savetnika i koordinatora mobilnih legalnih timova u Norveškom izbegličkom centru (projekat ljudskih prava) u Kraljevu. Od maja 2001. do decembra 2001. radio kao pravni savetnik i zamenik šefa kancelarije Norveškog centra za izbeglice, a od decembra 2001. do kraja 2003. obavljao dužnost pravnog savetnika i rukovodioca kancelarije Norveškog centra za izbeglice u Nišu. Od januara 2004. do septembra 2005. vršio funkciju koordinatora za ljudska prava u Pravosudnom centru za obuku i stručno usavšavanje. U okviru toga bio i član radne grupe za usklađivanje zakona SCG sa zakonima EU. U periodu od septembra 2005. do decembra 2009. obavljao funkciju direktora Pravosudnog centra za obuku i stručno usavršavanje“, navodi u biografiji.
Od 2010. direktor je Pravosudne akademije.
Od 2013. godine bio je član, a od 29. decembra 2017. predsednik Komisije za sprovođenje Nacionalne strategije reforme pravosuđa.
„Pored visokog obrazovanja, radnog i praktičnog iskustva takođe je pohađao mnogobrojne stručne seminare, kurseve i obuke: seminar EU konvencije o osnovnim ljudskim pravima; sindikalni kursevi u organizaciji sindikata – sponzorisani od strane Američkog organizacionog sindikata, AFL/CIO; seminar o izbornim sistemima koje organizuje IFES – Međunarodna fondacija za izborne sisteme)“, ističe.
Kada se u septembru 2023. pojavio snimak „na kojem se vidi da je jedan od kandidata na ispit došao sa unapred dobijenim odgovorima“, Vujić je izjavio da su „adekvatnim reagovanjem sačuvani i integritet i kredibilitet procesa i članova komisije Pravosudne akademije“.
„Vujić je naglasio da taj slučaj nema nikakav uticaj na druge kandidate koji su polagali ispit, jer je osoba kod koje se pojavila greška diskvalifikovana. ‘Komisija se jednoglasno saglasila sa mojom odlukom o diskvalifikaciji. Taj kandidat se ne nalazi na javno objavljenoj rang listi’, rekao je Vujić koji ističe da Pravosudna akademija ispite emituje onlajn u direktnom prenosi i to su sada javno dostupni snimci. Svi članovi komisije, uključujući glavnog tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića, učestvovali su u procesu, dodao je on i najavio da Pravosudna akademija stalno radi na unapređenju transparentnosti i bezbednosti procesa. Vujić je napomenio da je akademija sada u postupku revidiranja procesa i razmišlja o uvođenju softvera za test koji generiše pitanja, tako da postoji mogućnost da softver generiše pitanja za svakog kandidata. On smatra zlonamernim insinuacije da je samo Nenadić reagovao.“ (FoNet, 20. 9. 2023. godine)
U januaru 2024. Državna revizorska institucija (DRI), nakon sprovođenja revizije finansijskih izveštaja, zatražila je njegovo razrešenje.
„Državna revizorska institucija zatražila je razrešenje odgovornog lica Pravosudne akademije od Upravnog odbora te ustanove, nakon što je sprovela reviziju finansijskih izveštaja. Odgovorno lice Pravosudne akademije je direktor Nenad Vujić. DRI je saopštila da je u postupku revizije finansijskih izveštaja Pravosudne akademije za 2020. godinu, kao i reviziju finansijskih izveštaja i pravilnosti poslovanja za 2021. godinu utvrdila nepravilnosti za koje je subjekt revizije bio u obavezi da preduzme mere ispravljanja i o tome obavesti Državnu revizorsku instituciju. Dodaje se i da je nakon toga u 2023. godini sprovedena nova revizija i da je utvrđeno da Pravosudna akademija teško krši obavezu dobrog poslovanja, jer nije otklonila značajne nepravilnosti koje je DRI otkrila. Nepravilnosti koje DRI otkrila odnose se na isplatu plata, dodataka, naknada i pripadajućih socijalnih doprinosa na teret poslodavca korisnicima početne obuke kojima je radni odnos na određeno vreme u Pravosudnoj akademiji trajao duže od propisanih 30 meseci.“ (N1, 18. 1. 2024. godine)
U aprilu 2025. mandatar Đuro Macut predložio ga je za ministra pravde u novoj Vladi Srbije.
Foto: Screenshot/YouTube@PravosudnaakademijaRS