Rođen 1961. godine.
U biografiji navodi da je diplomirao na Katedri za jugoslovenske književnosti i srpskohrvatski jezik Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
„Novinarstvom je počeo da se bavi 1984. godine u omladinskom listu ‘Pokret’ u Somboru. Nakon završetka studija na Katedri za jugoslovenske književnosti i srpskohrvatski jezik Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, 1988. godine radi u Informativnom centru Sombor, najpre kao honararni saradnik, a potom i kao pripravnik. Uporedo je kao dopisnik iz Sombora izveštavao za Borbu i Tanjug. Od 1990. do 1995. godine bio je stalni dopisnik Politike iz Zapadnobačkog okruga. To vreme obeležavaju zapaženi članci iz oblasti kulture kao i izveštavanje o građanskom ratu sa područja Slavonije, Baranje i zapadnog Srema“, piše u biografiji.
Dodaje da je od 1996. do septembra 1997. bio dopisnik „Politike ekspres“.
„Od septembra 1997. prelazi u Prvi program Radio Beograda sa statusom urednika regionalnog dopisništva u Somboru. Godine 2001. je specijalni izveštač Radio Beograda iz Bujanovca, Preševa i Medveđe. Od 2003. godine, po ukidanju dopisničke službe, prelazi da radi u redakciju Radio Beograda sa statusom novinara-izveštača, a potom i novinara reportera i stalno se nastanjuje u Novom Sadu. Sarađivao je sa televizijskim programom RTS-a, ‘Ovo je Srbija’, kao i sa Televizijom Novi Sad“, navodi.
Ističe da je dobitnik više novinarskih priznanja: Novinarska nagrada Novosadskog sajma, Nagrada za agrarno novinarstvo Zadružnog saveza Vojvodine, nagrade „Petar Drezgić“ Društva novinara Vojvodine i „Zlatno zrno Srbije“ za radijsko novinarstvo.
„Aktivno je učestvovao u kulturnim dešavanjima Sombora kao saradnik i likovni kritičar Galerije ‘Likovna jesen’ i potonjeg Kulturnog centra. Bio je umetnički rukovodilac jednog saziva Likovne kolonije ‘Elan’. Bavio se i književnom kritikom. Objavljivao je prikaze i kritike u nekoliko književnih i likovnih časopisa. Radio je na pokretanju prve lokalne televizije u Somboru, a sa Draganom Jerkovićem je idejni tvorac festivala INTERFER“, piše u biografiji.
Napominje da je bio član Upravnog odbora Društva novinara Vojvodine (DNV) „od njegovog osamostaljenja“. Predsednik je Društva novinara Vojvodine.
„Kao predstavnik DNV-a i kao samostalni ekspert, u komisijama za ocenu medijskih projekata na konkursima sva tri nivoa pokazao se kao ozbiljan stručnjak u medijskoj sferi. Govori, čita i piše ruski i služi se engleskim jezikom. Vlada kompjuterskim programima za audio i video produkciju i postprodukciju, fotografiju, obradu teksta i grafičku pripremu štampe.
U martu 2019. u ime Društva novinara Vojvodine najoštrije je osudio „nasilje i bahatost demonstranata“.
„Takvo huligansko ponašanje, u kojem se koriste motorne testere, nema nikakve veze sa principima demokratije i slobode medija, u šta se navodno zaklinju predstavnici opozicije’, saopštio je predsednik DNV-a Petar Kočić. On je naglasio da su zastrašivanje, pretnje i pritisci na novinare, kao i uništavanje javne imovine, nedopustive i necivilizovane metode političke borbe. ‘DNV pozdravlja mere nadležnih organa koje za cilj imaju sprečavanje eskalacije nasilja, motivisanog suludim ambicijama kvazipolitičara’, navodi se u saopštenju.“ (Tanjug, 16. 3. 2019. godine)
U aprilu 2022. „izrazio je ogorčenje povodom pretnji smrću gradonačelniku Novog Sada Milošu Vučeviću“.
„Kao čovek i medijski profesionalac sa višedecenijskim iskustvom, izražavam najdublje ogorčenje zbog pretnje smrću gradonačelniku Novog Sada Milošu Vučeviću. Verujem da će nadležni organi brzo otkriti izvršioca i motiv ovog kukavičkog i neljudskog čina’, navodi Kočić u saopštenju. Dodaje da, koliko mu je poznato, gradonačelnik Vučević nijednim postupkom nije mogao da izazove takvo ponašanje i da zato ima njegovu, a veruje i podršku većine kolega, u onome što čini na dobrobit svih Novosađana.“ (Srbijadanas, 6. 4. 2022. godine)
U decembru 2024. izjavio je da je Koalicija za slobodu medija „otvorenim dnevnopolitičkim izjašnjavanjem prekršila norme novinarske profesije“ i osudio je takvo ponašanje. Inače, Koalicija za slobodu medija pozvala je evropske medije da dođu u Srbiju i da izveštavaju o „borbi za slobodu građana Srbije od autokratskog režima Aleksandra Vučića“.
„Kočić je, kako se navodi u saopštenju, naveo i da je ta koalicija pokazala da ‘nije ništa drugo sem rigidne takozvane grupe za pritisak’, što je, kako je dodao, jedan od odavno poznatih instrumenata destabilizacije država koje nisu po volji globalnih moćnika. ‘Uz osudu ovakvog ponašanja, DNV izražava punu podršku stavovima Ministarstva informisanja i telekomunikacija smatrajući da su njegove ocene i zaključci u apsolutnom saglasju sa stvarnim stanjem u delu srpske medijske scene’, naveo je Kočić. (Tanjug, 19. 12. 2024. godine)
Krajem 2024. podneo kandidaturu za člana Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Foto: Screenshot/YouTube@24Vesti