Rođen 1959. u Užicu.
U biografiji navodi da je 1985. diplomirao jugoslovensku književnost i srpskohrvatski jezik na Filozofskom fakultetu u Prištini, magistrirao 1993. na novinarskom smeru Fakulteta političkih nauka u Beogradu sa temom „Komparativna analiza specifičnosti lokalnih radio-programa Srbije“ (mentor prof. dr Neda Todorović), a 1997. odbranio doktorat „Funkcije i karakteristike dijaloških radio-žanrova“ (mentor prof. dr Radomir Životić).
„Profesionalnu novinarsku karijeru započeo je u Radio-Prištini gde je 1983. stekao zvanje urednika informativnog programa (uređivao nedeljni informativno-politički magazin ‘U međuvremenu’ sa kolegama iz Radio-Beograda i Radio-Novog Sada). Kao dopisnik sa Kosova i Metohije izveštavao je za više elektronskih medija (Radio Sarajevo, Radio Zagreb, RTV Titograd i sl). Više od deceniju bio je novinar i direktor i glavni i odgovorni urednik Radio-Đerdapa u Kladovu (1986-1999), koji je u tom periodu bio među nekoliko najslušanijih radio-stanica. Od 1999. bio je angažovan u Zajednici lokalnih radio-televizijskih stanica Srbije u Beogradu, kao pomoćnik direktora za programska pitanja gde je pokrenuo nekoliko značajnih programskih projekata. Uređivao je emisiju ‘Na zajedničkom talasu udruženih radio-stanica Srbije’, a jedan je od tvoraca popularnog radio-programa ‘Dobro ti veče, Srbijo'“, navodi u biografiji.
Ističe da „poseduje bogato pedagoško iskustvo koje je sticao radom u različitim obrazovnim institucijama“.
„Stručno je bio angažovan pri Udruženju novinara Srbije (čiji je član) i Centru za savremenu žurnalistiku u Beogradu, kao profesor Javnog mnjenja i Novinarstva. Bio je i tutor na Beogradskoj otvorenoj školi, u oblasti politikoloških nauka. Kao profesor grupe medijskih i novinarskih predmeta još od 2003. godine radio je na Fakultetu scenskih i primenjenih umetnosti – Akademiji lepih umetnosti u Beogradu, da bi nekoliko godina (2006-2009) bio angažovan i na Fakultetu za kulturu i medije Megatrend univerziteta, takođe u Beogradu. Kao gostujući profesor pomogao je i osnivanje katedre za žurnalistiku na Univerzitetu humanističkih nauka u Novom Pazaru. U bogatoj akademskoj karijeri nekoliko godina predavao je i kao gostujući profesor na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu (na master studijama) i na osnovnim, master i doktorskim studijama Filozofskog fakulteta u Prištini, sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, gde je predavao više predmeta iz polja novinarstva i komunikologije“, naglašava.
Ističe da je od januara 2010. bio u punom radnom odnosu na Filozofskom fakultetu u Nišu, katedri za novinarstvo (osnovana 2004), na kojoj je prethodno bio angažovan u svojstvu saradnika.
„U penziji je od oktobra 2024. godine. Odlukom Ministarstva nauke Republike Srbije biran je za recenzenta u oblasti komunikološko-kulturoloških nauka kao jedan od vodećih stručnjaka (A1) u ovoj oblasti. Član redakcije je u vodećim nacionalnim časopisima iz oblasti društvenih nauka: CM — časopis za upravljanje komunikacijama (M24) i Politikologija religije (MI). Bio je i u redakcijama časopisa: Kultura polisa (zam. glavnog i odgovornog urednika) i Kultura“, dodaje.
Napominje da je „dobitnik velikog broja profesionalnih i naučnih priznanja“, od kojih kao najvažnija izdvaja:
„Nagrada Udruženja novinara Srbije: ‘Žika M. Jovanović’, 2003. za knjigu ‘Javno mnenje i politika’.
Specijalno godišnje priznanje Udruženja ekonomskih propagandista Srbije 2001. za knjigu ‘Totalitarizam i masmediji’. Nagrade Radio-televizije Srbije za najbolja naučna dela iz oblasti masovnih komunikacija 1997. za knjigu ‘Dijalog na radiju'“, piše u biografiji.
Autor je i koautor više naučnih monografija i udžbenika, kao i skoro dve stotine radova objavljivanih u zemlji i inostranstvu.
„Izdvajamo knjige: ‘Totalitarizam i masmediji’, ‘Javno mnenje i politika’, ‘Istorija novinarstva’, koautor (Bjelica, M.), ‘Metodologija istraživanja konflikata i komuniciranje u savremenom društvu’, koautor (Milašinović S.), ‘Žanrovi u savremenom novinarstvu’, koautor (Petrović, R. i Aracki, Z.), ‘Geopolitika medija’, koautor (Lj.Despotović)“, dodaje.
Glavni i odgvorni urednik časopisa za političku teoriju i praksu „Napredak“.
„Jednom u tri meseca u prostorijama u vlasništvu Srpske napredne stranke (SNS) na Novom Beogradu okuplja se redakcija naučnog časopisa ‘Napredak’. Osnivač ovog časopisa, za koji su napisali da je naučni, a mahom se bavi društveno-političkim temama, ali i ekologijom, mas-medijima i kulturom, jeste Fondacija za srpski narod i državu. ‘Tvorac vizije, ideje i inicijative za osnivanje Fondacije ‘Za srpski narod i državu’ je predsednik Aleksandar Vučić. Njegovo ime je simbol obnove i uzdizanja Srbije. Fondaciju ‘Za srpski narod i državu’ je osnovala SNS u oktobru 2019. godine’, napisali su u zvaničnoj prezentaciji. Sam Jevtović kaže za ‘Južne vesti’ da je ‘formalno izdavač partija, ali da je suštinski to naučni časopis’ i da ima odrešene ruke oko uređivanja. ‘Nikada nisam video Aleksandra Vučića, nikada nisam video nikog od političkih funkcionera, nikada nisam razgovarao sa njima. Jedini razgovori su bili sa direktorkom Fondacije i dobio sam potpuno odrešene ruke oko uređivačke politike’, navodi Jevtović, koji kaže da se prihvatio ovog posla jer smatra da je ‘Srbiji potreban što veći broj naučnih časopisa’.“ (Južne vesti, 22. 11. 2021. godine)
Pred parlamentarne ozbore održane u decembru 2023. svojim potpisom podržao je listu „Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane“.
Krajem 2024. podneo kandidaturu za člana Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Foto: filfak.ni.ac.rs