Beogradu (ni)su ukradena dva mosta!
U kampanji za izbore 2008. predsednik beogradskog odbora SPS-a je isticao da se njegova stranka protivi odluci da se velika suma novca izdvoji za gradnju mosta preko Ade Ciganlije i najavljivao preispitivanje potpisanog ugovora.
„Antić je odluku o potpisivanju tog ugovora nazvao nerazumnom i optužio gradske čelnike da su ‘Beograđanima ukrali dva prekopotrebna mosta’, navodi se u saopštenju SPS. ‘Podatkom koji plasiraju u javnost o vrednosti mosta od 118 miliona evra, pokušavaju da sakriju činjenicu da će izgradnja celog projekta sa pratećim saobraćajnicama koštati minimum 180 miliona evra’.“
Beta, 11. 4. 2008. godine
Posle izbora SPS je u Beogradu formirala vlast sa DS, Aleksandar Antić je postao predsednik Skupštine grada, ali ni on ni njegova partija nisu više tražili preispitivanje odluke o gradnji mosta. Naprotiv, Antić je pred opozicijom branio potrebu da se most izgradi i da se izdvoje i dodatna sredstva za njegovu gradnju.
„Predsednik Skupštine grada Beograda Aleksandar Antić rekao je…da prema njegovoj oceni, nema sumnje da je gradu potreban most. Prema njegovoj oceni, radi se o veoma povoljnom kreditu Evropske investicione banke i da će njegovim uzimanjem više sredstava iz budžeta biti na raspolaganju za subvencije i zadovoljavanje socijalnih potreba Beograđana. Antić je dodao da će kredit biti dovoljan i za most i za pristupne saobraćajnice i odbacio tvrdnje da je Beograd prezadužen grad.“
Pregled, 17. 12. 2009. godine
Ipak, Antić je pre toga pokušao da pojasni svoju promenu stava.
„Kad smo bili opozicija, ali i u prošlogodišnjoj predizbornoj kampanji imali smo, na primer, velike rezerve prema izgradnji mosta preko Ade, ali ne u smislu da li je on potreban, već u vezi arhitektonskog rešenja i cene. To i dalje mislimo. Međutim, u vreme kad je ova koalicija formirana, taj most je već bio definisan, a potpisani su i svi međunarodni ugovori tako da bi dovođenje u pitanje tog mosta bilo skuplje za Beograđane nego njegova izgradnja. Najvažnije je da ga Beograd dobije, a mi smo naše političke nesuglasice i rezerve ostavili iza nas.“
Blic, 30. 4. 2009. godine
Budući da je kao opozicioni političar zastupao jednu ideju, a kao funkcioner Grada drugu, suprotnu prethodnoj, izjavu Aleksandra Antića ocenjujemo kao nedoslednost.