Dva meseca stečaj, pa preporod Čipsare
Agencija za privatizaciju je 24. septembra 2010. uvela predstečajni postupak u „Slap grupu“, a Viši trgovinski sud iz Beogradu je krajem oktobra doneo odluku o uvođenju stečaja u čačansku fabriku za proizvodnju čipsa. Razlog za to je bio neplaćeni porez od 443 miliona dinara i dug od 917 miliona dinara.
Umesto dva, kako je obećao tadašnjih ministar, prošlo je šest meseci, a fabrika je i dalje u stečaju. U znak protesta i kao podsećanje Mlađana Dinkića radnici su 11. maja 2011. održali protest ispred preduzeća. Vrlo brzo Dinkić je priznao da nadležni sud nije prihvatio njegov predlog da država preuzme stečaj nad Slap grupom.
„On se složio da procena imovine fabrike ide sporo i rekao da će se založiti da nakon završenog stečajnog postupka u ponovnoj prodaji fabrike država preuzme fabriku dok se ne pronađe odgovarajući kupac, odnosno firma koja se bavi sličnom proizvodnjom kao Slap grupa.“
Beta, 18. 5. 2011. godine
Za sve to vreme čak 137 radnika je ostalo bez posla.
„Neispunjeno“ za bivšeg ministra ekonomije
Od najuspešnije firme do dužnika
„Slap grupa“ ili popularno Čipsara privatizovana je 2005. godine, kada je većinu akcija otkupio Slaviša Purić. Pre privatizacije fabrika se zvala PIK Čačak i bila najuspešnija fabrika u regionu.
Purić je 2009. uhapšen zbog malverzacija i zato što je oštetio državu za dva miliona evra, a Više tužilaštvo u Beogradu naložilo je privremeno oduzimanje njegove imovine.
Ni prodaja nije uspela
Početkom juna 2011. stečajna uprava čačanske fabrike raspisala je tender za prodaju proizvodnih pogona, koji je okončan 10. jula. I taman kada se mislilo da će konačno biti rešeno pitanje Čipsare stečajni upravnik je obustavio prodaju fabrike javnim prikupljanjem ponuda. Prodaja je zaustavljena na osnovu naredbe Višeg javnog tužilaštva o zabrani raspolaganja imovinom stečajnog dužnika.