„Englezi“ od malih nogu
Gradska sekretarka je objasnila da u vrtićima već postoje časovi engleskog jezika koji se plaćaju, ali da se od jeseni oni neće dodatno plaćati, već će ulaziti u cenu koju roditelji već plaćaju za boravak dece.
„Nemaju svi roditelji mogućnost da svojoj deci omoguće i plate učenje stranog jezika i samim tim ta vrsta obrazovanja nije bila dostupna za svu decu. Ovim programom ta mogućnost postaje jednaka za sve.“
24 sata, 25. 6. 2010. godine
Jovčićeva je uskoro dodala da predškolske ustanove imaju kadar za održavanje nastave.
„U mnogim predškolskim ustanovama već postoje vaspitačice koje su završile kurseve engleskog jezika i položile sve potrebne testove koji su potrebni za rad sa ovim uzrastom. Ukoliko se bude javila potreba, ustanove će raspisati konkurs za prijem novih.“
Blic, 1. 7. 2010. godine
Časovi engleskog jezika za 18 hiljada beogradskih mališana počeli su da se održavaju u novembru 2010. godine.
„Program engleskog za starije predškolce sada je redovna aktivnost u svim vrtićima, koju roditelji dodatno ne plaćaju, i odvija se po preporuci Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja.“
gradska sekretarka za dečiju zaštitu Ljiljana Jovčić, Blic, 20. 1. 2011. godine
Iako je održavanje nastave najavljivao za septembar, a počelo dva meseca kasnije, Istinomer pozdravlja inicijativu Sekretarijata za dečiju zaštitu i obećanje Ljiljane Jovčić ocenjuje kao ispunjeno.