Nema više zapošljavanja
Kada je u proleće 2009. došao na čelo grada Slobodan Kocić je zatekao čak 1.920 zaposlenih u lokalnoj administraciji ili desetostruko više nego što bi grad poput Leskovca trebalo bi da ima. Zato su on i koalicioni partneri najavili racionalizaciju uprave i moratorijum na dalja zapošljavanja. U periodu koji je usledio gradske vlasti Leskovca otpustile su 317 radnika što je najveća racionalizacija koju je jedna lokalna samouprava sprovela prethodnih godina.
No, to ne znači da se ujedno prestalo sa daljim zapošljavanjem. U međuvremenu je u upravama i javnim preduzećima primljeno tridesetak ljudi, a leskovačka opozicija ima konkretne primere da se radi o zapošljavanju po stranačkim i rodbinskim linijama.
„Najsvežiji primer je slučaj odbornika Jovice Cvetkovića čiji je sin Slaviša zaposlen kao električar u Narodnom muzeju, iako ova institucija kulture ima već jednog električara. Dvoje otpuštenih iz muzeja na posao je vraćeno bez odluke suda, a treba istaći i primer Apotekarske ustanove, u kojoj je bez potrebne struče spreme zaposlena rođaka gradonačelnikove sekretarice.
U Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje primljena je Irena Jovanović, sekretar odborničke grupe i tehnički sekretar Demokratske stranke, Mihajlo Miljković, sin načelnice Uprave za urbanizam i stambeno-komunalne poslove Jadranke Miljković, Suzana Spasić, supruga predsednika Suda za prekršaje Joce Spasića. Dakle, svi ovi ljudi su članovi Demokratske stranke, što znači da, ako želite da se zaposlite, morate da budete članovi DS-a.“
predsednik gradskog odbora DSS Aleksandar Pejčić, JUGPress, 11. 2. 2011. godine
Slične tvrdnje imaju i Srpska napredna stranka i Liberalno demokratska partija koje, inače, ne učestvuju u radu lokalnog parlamenta.
Pošto je govorio da više nema novih zapošljavanja, a da se sada ispostavilo da su u lokalne institucije primani ljudi, uglavnom preko veze, Istinomer konstatuje da gradonačelnik Leskovca niti je govorio istinu, niti je dosledan u sprovođenju racionalizacije viška administracije.