Produžeci za fiskalizaciju
I pored negodovanja, kontra-argumenata i blokade ulica od strane taksista i advokata, ministar Milosavljević je tvrdio da će svi morati da uvedu kase od 1. marta 2010. godine.
„Što se tiče države, njena pozicija je vrlo jasna, uredba je usvojena u martu ove godine, rok za advokate je mart 2010. godine.“
Tanjug, 11. 11. 2009. godine
Sa predstavnicima taksi prevoznika sredinom decembra postignut je sporazum koji su ispred Vlade potpisali ministri Mrkonjić i Milosavljević. Taksisti su se sporazumom obavezali na fiskalizaciju od marta, a da im zauzvrat država odloži druge zahteve i skloni sa ulice nelegalnu konkurenciju.
„Zajednički smo se dogovorili da ćemo predložiti izmene određenih zakonskih propisa koji će omogućiti uklanjanje nelegalnih taksista sa ulica naših gradova i time omogućiti onima koji su legalnom biznisu da rade zakonito svoj posao.“
Blic, 17. 12. 2009. godine
A onda je samo tri nedelje pred najavljeni dan „D“ za fiskalizaciju Milosavljević saopštio da se sve – odlaže.
„Uvođenje fiskalnih kasa za taksiste, advokate i prosvetu biće odloženo za najmanje šest meseci. Cilj odlaganja je da se još jednom u Vladi Srbije analizira uticaj fiskalizacije na te grupe.“
Beta, 09. 02. 2010. godine
Na kraju avgusta Vlada je još jednom poklekla pred protivnicima fiskalizacije.
„Vlada Srbije odložila je obavezu uvođenja fiskalnih kasa za taksiste do decembra 2011. godine, a nekoliko drugih delatnosti potpuno oslobodila te obaveze.“
RTS, 30. 8. 2010. godine
„Advokati Srbije danas su definitivno izuzeti od obaveze uvođenja fiskalnih kasa, pošto je Vlada Srbije usvojila Uredbu ministarstva trgovine shodno kojoj se menja klasifikacija advokatske delatnosti.
Poreske obaveze advokata i kontrola, zbog specifičnosti sktruke, biće regulisane novim zakonom o advokaturi koji bi trebalo da bude usvojen do kraja godine.“
Tanjug, 30. 8. 2010. godine
Čvrsto Milosavljevićevo obećanje se tako pretvorilo u odlaganje i odustajanje, pa mu Istinomer daje ocenu „krenuli, pa stali“.