Stanovi na placu IMT-a
Polovinom 2009. tadašnji ministar ekonomije najavio je da će imovina u vlasništvu „Industrije motora i traktora“ biti prodata naredne godine i da će na tom placu biti izgrađeni stanovi.
„Kupcu nekretnine ćemo ostaviti i sve dugove IMT i IMR tako da onaj ko kupi lokaciju moraće da preuzme obaveze. Novac dobijen od prodaje iskoristiće se za modernizaciju i preseljenje fabrike.“
Pregled, 7. 7. 2009. godine
Početkom 2010. Dinkić govori o tome da će IMT biti preseljen u Barič.
„Ministar ekonomije najavio je i da će Fabrika traktora IMT sa Novog Beograda biti preseljena u Barič, na mesto nekadašnje hemijske industrije „Prva iskra“, nagoveštavajući da bi u to beogradsko naselje mogla biti preseljena i fabrika IMR iz Rakovice.“
Dnevnik, 9. 1. 2010. godine
U septembru, tada državni sekretar u Ministarstvu ekonomije, a danas resorni ministar, Nebojša Ćirić je izjavio da postoji plan da se nakon iseljenja IMT i IMR država uključi u gradnju socijalno neprofitnih stanova, slično kao što je već započeto na Voždovcu, na parceli kasarne „4. juli“.
„Vlada Srbije i Ministarstvo ekonomije zauzeli su stav da IMT i IMR treba da se isele iz uže gradske zone u Barič i na tome se aktivno radi, a do prebacivanja proizvodnih pogona može doći već početkom naredne godine. Pored ispunjenja ekoloških standarda, na novoj lokaciji moguće je u nekom narednom periodu i proširiti proizvodnju.“
Večernje novosti, 21. 9. 2010. godine
Budući da u 2010. godini IMT nije preseljen na drugu lokaciju, niti je zemljište te fabrike prodato kao komercijalni plac za izgradnju stanova, izjavu ministra Dinkića ocenjujemo kao neispunjeno obećanje.
Problemi IMT-a nastavljeni i u 2011. godini.
Rukovodstvo IMT-a je krajem juna predložilo da se proda deo imovine fabrike kako bi se obezbedio novac za investicije i namirili poverioci. Prema rečima generalnog direktora IMT-a Slobodana Petrovića, ako se nešto suštinski ne promeni unutar preduzeća, stečaj je neminovan. On predlaže i da država otpiše deo potraživanja od fabrike, odnosno da se namire poverioci. „Naša ideja je da se firma svede na trećinu sadašnje imovine, a da sve ostalo bude na raspolaganju za prodaju“, rekao je Petrović.