Znaćemo ko dolazi u Beograd
Osnivanje Saveta za migracije u Beogradu neophodno je, kako je objasnio zamenik gradonačelnika Beograda, da bi se „konačno znalo ko ulazi, zašto, koliko ostaje i kada će izaći.“
„U Beograd ulazi ko, kad hoće, zadržava se koliko hoće i odlazi kada hoće, a da mi to ne znamo. I onda nastaju problemi, kažemo imamo divlja naselja. To su posledice… Mora se staviti tačka na to. I zato nam treba Savet za migracije. On će se baviti kretanjem stanovništva.“
S media, 14. 5. 2010. godine
Krkobabić je zatim postavio preciznije rokove.
„Početkom jeseni grad će definisati novo telo – savet za migracije, koje će kontrolisati ko dolazi u Beograd, koliko ostaje i kad odlazi.“
Politika, 17. 7. 2010. godine
Prema novim najavama zamenika gradonačelnika, na formiranju Saveta se radi pa bi on u oktobru trebalo da bude konstituisan.
„U narednih mesec dana u gradu će biti formiran Savet za migracije koji bi, između ostalog, trebalo da spreči stvaranje novih nehigijenskih naselja. Savet će se prvenstveno baviti problemima izbeglih i prognanih lica. Kako bi se izbegao bilo kakav vid diskriminacije, u sklopu njega biće uključeni Ministarstvo unutrašnjih poslova i Ministarstvo za ljudska i manjinska prava.“
Blic, 14. 9. 2010. godine
Savet nije osnovan ni do kraja 2010. godine, a u maju 2011. zamenik gradonačelnika je ponovio da je grad Beograd pokrenuo inicijativu za osnvanje Saveta za migracije, ali nije precizirao kad će se to zaista i dogoditi. Istinomer mu zbog toga daje ocenu „krenuli pa stali.“